Just be yourself

19. května 2013 v 10:52 |  Povídky
Just be yourself

První hodina matika, pěkná nuda. ,,Zítra máme maškarní ples" oznámila nám ještě učitelka. ,,Vemte si něco vhodného" dodala a pak rázně vyšla ze třídy. Po škole jsem šla domů. Stála jsem ve svým šatníku. ,,Vhodného? A co jako! Vemu si co chci!" popadla jsem červené šaty a do poloviny je rozpárala takže byli až na stehna. Přišila jsem tam pavoučka. Další den ráno jsem si to vzala a namalovala se. Máškarní ples má být něco na způsob šatů a volánků, vějířů a kdoví co ještě. Vstoupila jsem na maškarní bál. Každý byl za osobu v ńákém století a já jediná za konkubínu z Moulin Rouge. Prsa jsem měla neslušně odhalená. Nevadilo mi ,že na mě každý nechápavě kouká. Přiběhla ke mně Lucy. ,,Co to děláš? Máme být ńáké historické né......" máchla pažemy na mé šatstvo. ,,Oděv z 21.století!" dodala a nervozně se ošila. ,,Přesněji Lucy jsem konkubína z Moulin Rouge" řekla jsem a přešla jí. ,,Cože? To nemůžeš! Skazíš nám ples! Odejdi!" zavřískla. Menší detajl Lucy tohle organizovala. ,,Drahá Lucy, mě je jedno co si o mě ostatní pomyslí, budu se bavit a tečka" zmizela jsem jí v davu lidí. Bavila jsem se hodně dobře. Přišla jsem k podiu a koukala se na kapelu co hráli ńáké housle. ,,Ach jo, kéž by to byl pořádný mejdan" stoupl si ke mně Lucas. ,,Vážně? Tobě se tohle nelíbí?" máchla jsme pažemi okolo sebe. ,,Ne, a navíc líbí se mi jak ses oblíkla, seš jiná...jedinečná" pořádně si mě hltavě přejel od hlavy k patě. ,,Nech si ty pohledy Lucasi" otočila jsem se opět na kapelu a přemýšlela. ,,Mě se to taky nelíbí" dodala jsem. ,,Vážně? Tak to je fakt smůla páč s tím už nic nenaděláme....co kdybychom šli do ńákýho klubu? My dva?" zeptal se nervozně. ,,Kdo říká ,že s tím nic neuděláme?" zbytek jeho otázky jsem ignorovala. Vystoupila jsem na parket. Máchla rukou aby přestali hrát. Popadla jsem mikrofon. Natáhla jsem se a podala ruku Lucasovi. Vděčně si jí chytl. ,,Budeš hrát na kytaru" oznámila jsme mu. Přišla jsem k houslistovi a řekla:,, budeš hrát na bubny" ,,a ty dej lepší osvětlení" zavelela jsem. Všichni mě poslechli a ještě aby ne když jsem letošní královna střední školy.Začala jsem počítat ; ,,One, Two, Three......" ,,Listening" špitla jsem Lucasovi. Přikývl a začal hrát podle písně Listening. V hledišti bylo ticho. Začla jsme zpívat rockovou hudbu. ,,A všichni!" křikla jsem. Netrvalo dlouho a už jsem to rozjela. Všichni tančili a bavili se. S Lucasem sme se na sebe zazubili. ,,Mám dost" špitla jsem. Vytáhla jsem na podium holku co zpívá hezky ale vždy se stydí. ,,Vem to za mě"
,,Já nemůžu" ,,Zpívej!" přikázala jsem jí. ,,Hezky se bavte a dobrou noc!" sešla jsem schody a drala se k východu. Cestu mi zaterasila Lucy byla pílá vzteky. ,,Jak se opovažuješ?" ,,Copak Lucy"
,,Zkazilas Maškarní ples!" ,,Omil nezkazila.....zlepšila.......koukni se kolem tohle lidi baví ne ňáké housle!" s těmihle slovy jsme jí opustila. Další den jsem šla na rande s Lucasem. Lehla jsme si na silnici a dívala se na plující se mraky. ,,Nilo co to vyvádíš?" zeptal se mě. ,,Ležím, lehni si vedle mě" . ,,Do silnice?" ,,Ano" přikývla jsem. ,,Nilo!" ,,Nilo!" ,,Ty si otrvaný co zas?"
,,Auto!" ,,No a?" auto bylo červené a troubilo. ,,Nilo jdi z té silnice!" řval na mě. Auto troubylo jak o závod. ,,Nilo! Prosím!" otráveně jsem se zvedla a včas uhla. ,,Co tě to popadalo?" byl vyděšený. ,,Coby?" začal se smát. ,,Ty jsi vážně...sama sebou viď?"
,,To si piš"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 myred myred | 21. května 2013 v 21:12 | Reagovat

Napsala si to moc hezky. :D

2 June Flower June Flower | Web | 26. července 2013 v 19:15 | Reagovat

heh, príbeh s ponaučením :D
pripomenulo mi to rebelské tínedžerské časy, ale pekné :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama