Srpen 2013

Literární soutěž

12. srpna 2013 v 7:30 Soutěže

Soutěž!


Ahoj! Tímto tě zveme k naší literární soutěži!
Zůčastněním v této soutěži si můžete zviditelnit svůj blog, vyhrát jednu z cen a hlavně ukážete svůj talent! Nenechte si to ujít!
Tuto literární soutěž pořádá Mel: www.Delosipea.blog.cz a Nila: www.Ni-Ia.blog.cz .
Na každém našem blogu budou pravidla soutěže vyvěšena a později i zveřejněné všechny příběhy. Soutěž bude trvat od 12.8.2013 do 12.10.2013, potom proběhne veřejné losování od 13.10.2013 do 20.10.2013 :)

Zážitky z MHD

8. srpna 2013 v 14:38 Povídky
Zážitky z MHD


Jednou asi tak v páté třídě jsme jezdili z Vimperka do Prachatic autobusem a mě se vždycky udělalo špatně a pozvracela jsem se. Od té doby si autobus vysloužil název: ,, nejspradlavější doprava na světě". Je to tak. Víte proč je lidem v autobusech špatně?? Já vám řeknu proč, protože jsem se už pozvracela nespočetněkrát takže toho vím víc než dost.
1) Mladším dětem přijde,že autobus smrdí
2) Všechny ty zatáčky, vytáčky a přetáčky. Je to jak na horské dráze.
3) Jestli nesedíte ve předu, nevidíte na cestu a tím je vám ještě hůř. Sedíte vzadu a koukáte se jak rychlostí blesku se míjí stromy či silnice. Zkrátka je vám z té rychlosti blbě,ale když sedíte ve předu tak aby jste viděli na cestu před sebou. Tak se nic nemíjí, přijde vám,že jedete normální rychlostí a tímpádem vám není zas tak blbě.
4) Když jste krásně najezení do syta, je to paráda,ale jestli jedete nejsmradlavější dopravou na světě tak jste to ani nemuseli jíst protže to hend zase vyzvracíte.
Tohle je většina lidí kterým se dělá zle. Někteří tvrdí,že až vám bude 15 let už vám nebude blbě. Je to možné,ale osobně musím říct,že cestu krátkou bez kinedrilu vydržím,ale dlouhou ani moc ne.
Proto jsem taky nikdy nejezdila na výlety protože jsem se bála smradlavé dopravy a toho,že se mi každý bude smát ,když budu zvracet. Samozřejmě je tu kinedril,ale ten jsem brát nechtěla. Já celkově vůbec nejsem na ňáké tabletičky. Fůj tajbl! Tyhle prázdniny na začátku července, jsem měla jet autobusem do Písku což je hodina jízdy a pak z Písku do jedné vesnice. Na tu cestu jsem nic nejedla,ale stejně jsem se vyzvracela což je smůla osudu,ale pak jednou jsem skusila tedy kinedril a víte proč jsem ho nechtěla? Byla jsem přesvědčená,že nezabírá, ale můj problém byl,že jsme si ho nikdy nevzala přesně v čas. Má se brát hodinu před jízdou..ale já jsme si ho vzala vždy moc pozdě takže nezabral a vyzvracela jsem ho. Když jsme si ho dala přesně v čas jak je předepsáno. Žasla jsem,že mi nebylo zle. Kinedril opravdu zabírá. Říká se,že po kinedrilu se vám chce spát,ale není to vždy pravda. Jednou,jsme jeli z Prahy do jisté vesnice a to je docela dálka,ale to jsme kinedril neměla a nebylo mi blbě a víte proč? Protože jsem byla tak utahaná a unavená,že jsem nemyslela na to jak je mi blbě :/ Od té doby se nebojím brát kinedrily. To byli jen všechny důvody proč je dětem a teenagerům blbě v autobusech,ale teť si něco povíme o jiných dopravách MHD. Já jela skoro každým: autobusem,autem,tramvají,metrem...ale nejvíce mi je blbě v autob usech a sem tam i v autech když extrémě smrdí a nemám kinedril. Tramvaje a metra jsou v pohodě. Jen v metrech když se nedržíte něčeho tak vaše gravitace zakolísá. Tramvaje jsou příjemné. Prostě si sednete a vyhlížíte z okna. Opravdu nejhorší jsou autobusy! MHD-Městská Hromadná Doprava.

Tramvaj
autobusy
Metro

Liam&Nila/5

2. srpna 2013 v 13:45 Povídky
Toto je poslední díl. Snad se vám bude libit :)

/Nila/

Probrala mě píseň Feel This Moment od Pitbula a Christiny Aquilery. Zakňourala jsem. Hlava mě bolela, chtělo se mi zvracet,ale nemohla jsem. Bylo mi zkrátka mizerně. Otevřela jsem oči. Píseň hrála dál. Zašátrala jsem na slepo po mém mobilu a podívala se na displej. Liam Payne. Nechtěla jsem to brát. Tak jsme to v tichosti zase položila na stůl a čekala kdy přestane volat,ale on nepřestával a tak jsem mobil zase čapla a típla mu to. Zvedla jsem se z postele a došátrala se do koupelny. Opláchla jsem si obličej a vyčistila zuby. Každou minutu jsem čekala,že se pozvracím.
Rychle jsem si sedla a začla si česat vlasy. Když jsem vylezla z koupelny vzala jsem si paralen a mobil začal vyzváňet zase. Tentokrát jsem ho nechala vyzváňet. Převlékla jsem se. To co jsem včera udělala nebylo dobré, vůbec jsem to neměla říkat. Mobil přestal vyzváňet. Oddychla jsem si. O vteřinu později jsem uslyšela zaklepání a potom:,, Nilo otevři, vím,že tam jsi"
Byl to hlas Liama. Neodpovídala jsem mu. Bezmocně jsem si sedla na postel.
,,Nilo, nemůžeš se mi vyhíbat jasný? Prostě otevři, musíme si promluvit"
To už jsem stála u dveří opřená o ně. ,,Nilo...Danielle se semnou rozešla" To už jsem otevřela.
,,Cože udělala?!" smutně se pousmál. ,,Rozešla se semnou a taky tě rád vidím" pozdravil mě a vešel dovnitř. ,,Ahoj Liame" nervozně jsem přešlápla a zavřela dveře. Otočil se ke mně.
,,Poslyš mrzí mě,že se s tebou Danielle rozešla..víš aspoň proč?" zeptala jsem se ho.
,,Jo, řekla mi,že když já mám čas tak ona nemá a naopak" sedl si na okraj postele.
,,Takže skrátka na sebe nemáte čas,že? To je ,ale běžný problém vztahů" založila jsem si ruce na prsou. Vzhlédl. Bylo vidět,že ho to mrzí. ,,Díky,ale litovat mě nemusíš" podíval se zase do země.
,,Nelituju, jen říkám,že se to dalo čekat,když na sebe nemáte čas"
,,Jen jsem chtěl abys to věděla..potřeboval jsem to někomu říct"